ЗМІ про нас

Ініціатива "Професійний Уряд" постійно стає об’єктом уваги ЗМІ

Міністр юстиції зустрівся з представниками громадської ініціативи "Професійний Уряд"

Міністерство юстиції розпочало співпрацю з громадською ініціативою «Професійний Уряд». Про це стало відомо у ході зустрічі Міністра юстиції Павла Петренка з представниками цієї організації.

 

«Ми прийняли пакет антикорупційних законів, які розроблялися спільно з європейськими фахівцями. Зараз саме основне – це імплементація прийнятих документів. Тому перед Мін’юстом стоїть завдання розробити підзаконні акти, які будуть передбачати проведення прозорих конкурсів на заміщення посади керівника Антикорупційного бюро, на обрання членів Національної антикорупційної комісії. І тут була б корисною співпраця з вашою організацією», - зазначив очільник Мін’юсту.

Він також наголосив, що представники «Професійного Уряду» можуть взяти участь у процесі конкурсного відбору на заміщення вакантних посад в органах юстиції.

За словами координатора ініціативи «Професійний Уряд» Олега Гончаренко, нині є багато фахівців, які отримали якісну освіту за кордоном, і готові повернутися до України.

«Ми намагаємося підняти нашу ініціативу на новий рівень для того, щоб люди, які розділяють наші цінності, потрапили до органів виконавчої влади і допомагали змінювати країну. Наша мета - створити механізми, які дадуть змогу зробити впроваджені у державі зміни незворотними. Змінити систему треба таким чином, щоб у майбутньому, якщо прийде людина, яка захоче зупинити цей процес, в неї нічого не вийшло. Ми готові запропонувати представників, які могли б працювати на різних рівнях», - наголосив Олег Гончаренко.

Представники «Професійного уряду» також зазначили, що серед членів організації є достатньо спеціалістів, які могли б брати участь у напрацюванні необхідних реформ, а також допомогти з оцінкою ефективності роботи органів влади на волонтерських засадах.

Під час зустрічі Павло Петренко також зазначив, що в рамках антикорупційного напряму роботи надзвичайно важливим є питання відкриття майнових реєстрів.

«Тут ми зайняли активну позицію і провели відповідний закон через парламент. Ми маємо правові підстави для відкриття реєстрів. Вже з 1 січня громадяни отримають доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно», - сказав очільник Мін’юсту.

При цьому він наголосив на необхідності прибрати державну монополію в реєстрації речових прав і бізнесу, і передати повноваження більш широкому колу суб’єктів. Ці функції зможуть реалізовувати представники місцевих органів влади, нотаріуси та інші суб’єкти.

Крім того, Павло Петренко поінформував присутніх про ініціативи, які вже запровадило Міністерство юстиції. Зокрема, Міністр повідомив про реформу Державної виконавчої служби та запровадження Системи електронних торгів арештованим майном, яка повністю ліквідувала корупційні схеми у цьому напрямку. Також очільник Мін’юсту повідомив про реформу реєстраційної системи та позитивні результати запровадження нового підходу під час реєстрації нерухомого майна.

Міністр юстиції наголосив на необхідності якнайшвидшого проведення судової реформи, а також запровадження реформи державної служби і створення електронного врядування. Водночас він звернув увагу, що реформування державної служби неможливе без змін у системі оплати праці спеціалістам. Адже нинішні зарплати держслужбовців нездатні конкурувати з приватним сектором.

Довідково: Ініціатива «Професійний Уряд» започаткована у березні 2014 року та об’єднує понад 2000 випускників закордонних університетів та навчальних програм. Основною метою організації є прискорення реформування економіки, подолання корупції та зміцнення демократичних інститутів в Україні шляхом рекомендацій кваліфікованих спеціалістів із закордонною освітою на посади в державному секторі.

Офіційний сайт Міністерства Юстиції України