Відкриті листи

Ініціатива "Професійний Уряд" звернулася з відкритими листами до української влади

Відкритий лист Президенту України Петру Порошенку

14 квітня 2016 року
Президенту України Порошенку П.О.

Шановний Петре Олексійовичу!

Громадська організація, iніціатива «Професійний уряд», об’єднує в єдину спільноту понад три тисячі українців-випускників провідних університетів світу, готових зробити свій професійний внесок у розбудову української держави. З цією метою наша організація сприяє залученню висококваліфікованих фахівців до органів державної влади задля підвищення якості публічного адміністрування та прискорення розвитку України.

Ми розчаровані Вашим рішенням відмовитися від створення технократичного уряду на чолі із Яресько Н.І., яка б сформувала команду із професіоналів, які були б незалежні від олігархів, нетерпимі до корупції та мали б бездоганну репутацію. На жаль, лише деякі кандидати на посади в запропонованому складі нового Кабінету Міністрів України відповідають цим критеріям. Ми глибоко занепокоєні такою кадровою політикою і вважаємо, що це сигналізує початок кінця реформ в Україні та подальшої стагнації розвитку.

Шостого квітня 2016 року на референдумі у Нідерландах щодо угоди про Асоціацію між ЄС та Україною, 59% серед тих, хто голосував проти, зазначили корупцію в Україні, як основний фактор їх рішення. У Європейській комісії вже відверто висловлюють своє розчарування імітацією ключових реформ. Це не гібридна війна, це об’єктивне сприйняття України міжнародною спільнотою.

Запропонований склад Кабінету Міністрів України, який формується кулуарно, всупереч цінностям Майдану, з самого початку ставить під загрозу його легітимність та здатність змінити на краще стан справ в нашій країні. Вважаємо, що непрозорий та безсистемний підбір кандидатів в новий Кабінет Міністрів України лише підсилить негативне сприйняття України на міжнародному рівні та призведе до остаточної втрати інтересу до підтримки нашої країни.

Ми переконані, що спротив до створення відкритої, аполітичної та меритократичної системи формування вищого органу виконавчої влади сьогодні є загрозою національній безпеці та існуванню держави. Рівень довіри українців до влади стрімко падає. Точкові зміни та прихід поодиноких висококваліфікованих фахівців в просякнуту корупцією систему не дозволить досягнути тих показників, які Ви задекларували у Стратегії розвитку «Україна 2020».

Виходячи з цього, ми закликаємо Вас взяти на себе відповідальність за розв'язання урядової кризи.

З повагою,
Правління Ініціативи «Професійний уряд»

Список Членів Правління Ініціативи «Професійний уряд»
Василь Мирошниченко, Асоціація випускників Лондонської школи економіки, координатор Ініціативи «Професійний уряд»;
Дмитро Власов, Український клуб випускників Лондонської бізнес-школи;
Наталія Кацер-Бучковська, Спільнота «Всесвітні студії»;
Юрій Кушнір, Асоціація випускників Парламентарної програми Канада-Україна;
Юрій Лубкович, Спільнота випускників Університету Британської Колумбії, Канада;
Ірина Озимок, Асоціація випускників Коледжу Європи;
Даніїл Пасько, Гарвардський клуб України;
Дмитро Раcсказов, Оксфордська спільнота України;
Роман Рубченко, Гарвардський клуб України;
Аліна Свідерська, Кембриджська спільнота України;
Артем Шаіпов, Спільнота «Всесвітні студії».